НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
НАВЧАЙТЕСЯ З КРАЩИМИ
У КРАЩИХ!
Приватний заклад
«Ліцей інтелектуальної
творчості «ЕйдоС»
м. Запоріжжя»
+38 (050) 102-22-12 69091, Україна, м. Запоріжжя,
вул. Нижньодніпровська, 4а
UA     RU

Статут

...

Статут *

Приватного закладу 

«Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя»

(нова редакція)

Ідентифікаційний код:  26074504

...

1.    ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

1.1.   Цей Статут регулює діяльність Приватного закладу «Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя» та правовідносини, що виникають у зв’язку з його діяльністю. 

1.2.   Статут розроблено на основі Конституції України, Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», актів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки України, інших нормативно-правових актів, чинних в Україні. 

1.3.   Організаційно-правовою формою Приватного закладу «Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя» відповідно до класифікації організаційно-правових форм господарювання є Приватна організація (установа, заклад).

1.3.   Приватний заклад «Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя» (далі – Заклад освіти) є правонаступником Приватного комплексу безперервної освіти «Школа «ЕйдоС». 

1.4.     ...

1.5.   Повне найменування Закладу освіти: 

українською мовою: Приватний заклад «Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя»; 

англійською мовою: Private institution «EidoS»Lyceum of Intellectual Creativity, Zaporizhzhia».

1.6.  Скорочене найменування Закладу освіти: 

українською мовою: Ліцей «ЕйдоС»;

англійською мовою: Lyceum «EidoS».

1.7.   У своїй діяльності Заклад освіти також може використовувати такі варіанти скороченого найменування:

українською мовою: «ЕЙДОС».

англійською мовою: «EIDOS».

1.8.   Тип Закладу освіти – Ліцей. Заклад освіти має тип закладу вищого рівня освіти, на якому провадиться освітня діяльність у порядку, встановленому законодавством. Заклад освіти реалізує освітні програми на чотирьох рівнях освіти (дошкільна освіта, початкова освіта, базова середня освіта, профільна середня освіта), у сферах позашкільної освіти та освіти дорослих. 

1.9.     Заклад освіти створений на невизначений період часу. 

1.10.      Статус Закладу освіти як суб’єкта господарювання – прибутковий заклад освіти.

1.11.      Мовою освітнього процесу в Закладі освіти є державна мова.  Право здобувачів освіти на навчання мовою корінного народу чи національної меншини України поряд із державною мовою реалізується відповідно до законодавства України.

1.12.      Місцезнаходження Закладу освіти визначається відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Місцезнаходження Закладу освіти: 69091, Україна, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, 4-А.

1.13.      Власником Закладу освіти є громадянка України Грединарова Олена Михайлівна ...

1.14.      ...

1.15.      Заклад освіти є юридичною особою з моменту її державної реєстрації за законодавством України, має відокремлене майно, самостійний баланс, розрахунковий рахунок та інші рахунки у банках у національній та іноземній валюті, фірмові бланки, круглу печатку, кутовий та інші штампи, емблему та товарний знак, інші риси, притаманні юридичним особам, що здійснюють господарську діяльність. Заклад освіти може мати різну символіку та атрибутику, що за необхідності реєструється у встановленому законом порядку.

1.16.      Заклад освіти діє насамперед на благо своїх здобувачів освіти - учнів, вихованців, слухачів (далі Здобувачі освіти).

1.17.      Заклад освіти може від свого імені укладати договори, набувати майнові та пов’язані з ними немайнові права, бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна, нести обов’язки, бути позивачем, відповідачем, третьою особою, іншим учасником справи в суді.

1.18.      Заклад освіти має право вести інноваційну діяльність та має право відповідно до законодавства укладати угоди про співробітництво з закладами освіти, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями України та інших країн.

1.19.      ...

1.20.      Взаємовідносини Закладу освіти з батьками здобувачів освіти (далі Батьки) засновані на договірних відносинах. Заклад освіти укладає Договір з Батьками, виконання якого є обов'язковим для кожної зі Сторін.

1.21.      Заклад освіти заснований для задоволення потреб громадян, суспільства і держави у сферах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

1.22.      Освітня діяльність у сфері загальної середньої освіти є основним видом діяльності Закладу осві

  1. В основу діяльності освітнього процесу Закладу освіти закладені:
    1.  Основні методологічні принципи, підходи та положення, які розроблені в авторській «Концепції розвитку і навчання дітей» Власника Закладу освіти Грединарової О.М. (далі Концепція). 
    2. «Функціонально-системний підхід в навчанні» Грединарової О.М. (Далі ФСП);
    3. Компетентнісний підхід;
    4. Навчально-дослідницька діяльність;
    5. Безурочне навчання;
    6. Використання психологічного ресурсу Здобувачів освіти;
    7. Ігропедагогіка;
    8. Ейдетичні методи та прийоми для запам'ятовування інформації;
    9. Застосування TRIZ (Теорія Рішення Винахідницьких Завдань) інструментів для системного мислення та створення ідей та вирішення життєвих завдань;
    10. Психологічний супровід Здобувачів освіти у процесі навчання....
    11. У випадку, коли вид діяльності, який здійснює Заклад освіти, підлягає ліцензуванню, Заклад освіти зобов’язаний отримати відповідну ліцензію у порядку, визначеному законодавством України. Провадження освітньої діяльності закладом освіти за рівнем дошкільної освіти, кожним рівнем повної загальної середньої освіти відбувається виключно на підставі відповідної ліцензії. 

...

  1. СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

2.1. З метою належного виконання вимог законодавства у сфері освіти у закладі освіти створюються такі основні структурні підрозділи (далі – освітні підрозділи):

  1. Центр інтелектуальної творчості – підрозділ, що  забезпечує здобуття позашкільної освіти;
  2. Дитячий садок (з ясельними групами)  – дошкільний підрозділ, що забезпечує здобуття дошкільної освіти;
  3. Початкова школа - підрозділ, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  4. Гімназія - підрозділ, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  5. Ліцей - підрозділ, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти; 
  6. Екстернат - підрозділ, що супроводжує здобуття освіти всіх рівнів повної загальної середньої освіти у формі екстернату;
  7. Центр підвищення кваліфікації та професійного розвитку – підрозділ, що забезпечує підвищення кваліфікації, професійної майстерності та розвитку педагогічних працівників.

...

3.  ПРАВА ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

3.1.     Заклад освіти має академічну, організаційну, кадрову, фінансову автономію в обсягах, визначених Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», іншими законодавчими актами та цим Статутом.

3.2.     Заклад освіти має право самостійно:

  • ...
  • розробляти і впроваджувати власні програми навчальної та науково-методичної роботи з урахуванням державних стандартів освіти та вимог, щодо їх затвердження, визначати шкільний компонент змісту освіти;
  • визначати контингент учнів відповідно до наявного ресурсного забезпечення;
  • ...
  • бути власником рухомого й нерухомого майна згідно з чинним законодавством та власним Статутом;
  • отримувати кошти і матеріальні цінності від організацій, юридичних та фізичних осіб;
  • ...
  • встановлювати форму для учнів;
  • ...

3.3.     Заклад освіти, зокрема, має право самостійно:

...

  • формувати Правила внутрішнього розпорядку, що містять, зокрема, правила внутрішнього трудового розпорядку, Принципи безпеки для всіх учасників освітнього процесу, Правила для здобувачів освіти, батьків, інших осіб, залучених до освітнього процесу та діяльності Закладу освіти;
  • формувати освітню (освітні) програму (програми);
  • формувати навчальні програми;
  • -     ...
  • визначати контингент здобувачів освіти;
  • визначати у договорах про надання освітніх послуг додаткові до визначених законодавством права та обов’язки здобувачів освіти, батьків;
  • -     ...
  •  встановлювати форми морального і матеріального заохочення учасникам освітнього процесу;
  • -     ...
  • визначати форми і методи організації освітнього процесу (класно-урочна система, безурочна система, модульна система, система активностей, система секцій, студій, клубів, інших творчих об’єднань тощо);
  • -     ...
  • надавати платні послуги за власним переліком і самостійно встановленими цінами; 
  • визначати порядок укладення договорів (угод) про надання освітніх та інших послуг;
  • -     ...

3.4.     Право здобувачів освіти на навчання мовою корінного народу чи національної меншини України поряд із державною мовою реалізується в окремих групах та класах з навчанням і вихованням відповідною мовою згідно із законодавством України.

...

  1. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ  

4.1.  Мета Закладу освіти:

  • Успішно створити умови для розкриття особистісного, творчого, пізнавального потенціалу дітей, зберігаючи індивідуальність кожного для ефективного засвоєння знань, набуття життєвих навичок, якостей Творчої Особистості і для створення ними Майбутнього з високими життєвими цінностями.
  •  Створити культуру шкільної освіти на засадах нових підходів і освітніх технологій, спрямованих на підвищення статусу «Учитель».
  • Організувати цілеспрямований процес всебічного розвитку особистості через навчання, виховання, виявлення обдарувань, соціалізацію особистості, системне осягнення нею природничо-наукової і соціальної картин світу, результатом якого є формування в особи цілісного світогляду і переконань, ключових і предметних компетентностей, необхідних для свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, відповідального та дбайливого ставлення до власного життя, родини, власної країни, довкілля, світу, для здобуття освіти, трудової діяльності, творчого втілення та громадянської активності впродовж життя, спрямування власної діяльності на користь іншим людям і суспільству. 

4.2.     Головними завданнями Закладу освіти є:

-   створення умов для здобуття учнями загальної середньої освіти, досягнення кожним учнем результатів навчання, визначених державними стандартами повної загальної середньої освіти;

-   створення умов для здобуття дошкільної освіти, досягнення кожним вихованцем результатів освіченості, визначених державним стандартом дошкільної освіти – Базовим компонентом дошкільної освіти;

-   створення умов для здобуття позашкільної освіти;

-          ...

4.3.   Ключові компетентності, що повинні бути сформовані в учня в результаті здобуття повної загальної середньої освіти в закладі освіти:

-   вільне володіння державною мовою, рідною (у разі відмінності від державної) мовою та однією з мов міжнародного спілкування, здатність спілкуватися іноземними мовами;

-   культурна компетентність;

-   математична компетентність; 

...

4.4.    Заклад освіти керується у провадженні освітньої діяльності наступними основними принципами:

-    людиноцентризм;

-    дитиноцентризм;

-    верховенство права;

-    ...

 4.5.    Усі учасники освітнього процесу Закладу освіти діють насамперед на благо всіх Учнів та конкретно кожного Учня.

 

  1. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

 Учасниками освітнього процесу Закладу освіти є:

-    здобувачі дошкільної освіти – вихованці; 

-    здобувачі загальної середньої освіти – учні;

-    здобувачі позашкільної освіти – вихованці, слухачі;

-    особи, які підвищують кваліфікацію та рівень педагогічної майстерності – слухачі;

-    педагогічні, наукові, керівні та інші працівники;

-    батьки здобувачів освіти;

-    фізичні особи, які провадять освітню діяльність;

-    інші особи, залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

...

  1. ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ

Зарахування дітей до дошкільного підрозділу Закладу освіти здійснюється з 2-х років. 

Зарахування дітей до Закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється, як правило, з 6-ти років.

Зарахування дітей до Закладу освіти для здобуття позашкільної освіти здійснюється з 2-х років.

Здобувачі освіти мають право на:

-    навчання впродовж життя та академічну мобільність

-    індивідуальну освітню траєкторію (індивідуальну карту розвитку), що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, навчальних предметів (інтегрованих курсів), навчальних програм і рівня їх складності, парціальних програм, методів і засобів навчання, видів навчальної діяльності, гуртків, секцій, студій, інших творчих об’єднань, додаткових освітніх та інших послуг, що надаються закладом освіти; через участь у роботі добровільних самодіяльних об’єднань, клубів, груп за інтересами; через організацію інклюзивного навчання у разі потреби; через врахування під час здобуття загальної середньої освіти в закладі освіти компентностей, здобутих шляхом позашкільної та/або інформальної освіти;

...

5.7.    БАТЬКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

5.7.1.    Батьки учнів мають права та обов’язки у сфері загальної середньої освіти, передбачені Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та іншими законами України.

5.7.2.    На батьків учнів покладається відповідальність за здобуття останніми повної загальної середньої освіти.

5.7.3.    Батьки здобувачів дошкільної освіти мають права та обов’язки, передбачені Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та іншими законами України.

5.7.4.    Батьки мають рівні права та обов’язки щодо освіти і розвитку дитини.

5.7.5.    Батьки здобувача освіти мають право:

  • захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувача освіти;
  • звертатися до Закладу освіти, органів управління освітою з питань освіти;
  • обирати Заклад освіти, вид і форму здобуття дитиною відповідної освіти;
  • ...

5.7.6.   Батьки здобувача освіти зобов’язані:

-    Виконувати умови Договору, який вони підписали із Закладом освіти, сприяти виконанню здобувачем освіти освітньої програми, навчальних (парціальних) програм та досягненню здобувачем освіти передбачених ними результатів навчання;

-    створювати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

-    своєчасно повідомляти керівництво освітнього Закладу про можливість відсутності або хвороби здобувача освіти;

-    виховувати у здобувача освіти повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до навчання, праці, громадського обов’язку, власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

-    поважати гідність, права, свободи і законні інтереси здобувача освіти та інших учасників освітнього процесу;

-    дбати про фізичне і психічне здоров’я здобувача освіти, сприяти розвитку його здібностей, формувати навички здорового способу життя; настановленням і особистим прикладом утверджувати здоровий образ життя;

-    формувати у здобувача освіти культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

-    настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, милосердя, толерантності, працелюбства, сумлінності, вдячності; шанобливого і відповідального ставлення до батьків, сім’ї, родини, вчителів; 

-    формувати у здобувача освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

-    виховувати у здобувача освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

-    сприяти керівництву Закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

-    виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

-    дотримуватися Статуту, Правил внутрішнього розпорядку, Принципів безпеки ... Закладу освіти;

-     поважати професійну гідність керівних, педагогічних та інших працівників Закладу освіти;

-    підтримувати традиції Закладу освіти, дбати про репутацію та імідж Закладу освіти, сприяти їх покращенню.

...

6.     ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ОСВІТИ

6.1.    Права і обов’язки Закладу освіти реалізуються через його органи управління, які затверджує Власник, відповідно до законодавства та цього Статуту. 

6.2.    Органами управління в Закладі освіти є: 

Власник  – вищий орган управління Закладу освіти.

Генеральний директор Закладу освіти – одноосібний виконавчий орган Закладу освіти. 

...

 6.8.    ГРОМАДСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ

6.8.1.   У закладі освіти можуть діяти різні органи самоврядування учасників освітнього процесу, зокрема, органи учнівського, батьківського самоврядування, збори трудового колективу тощо.

...

7.   ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

  • Освітній процес для здобуття повної загальної середньої освіти у закладі освіти організовується відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших актів законодавства, внутрішніх документів Закладу освіти, затверджених Генеральним директором за погодженням з Власником або уповноваженим ним органом (особою), зокрема, освітньої програми (освітніх програм) Закладу освіти, та спрямовується на розвиток особистості, виявлення та розвиток її обдарувань, досягнення результатів навчання, формування інших компетентностей, визначених державними стандартами.
  • Заклад освіти розроблює та використовує в освітній діяльності на кожному рівні (циклі) повної загальної середньої освіти одну освітню програму Закладу освіти, у тому числі наскрізну, розроблену для декількох рівнів освіти.
  • Освітня програма розроблюється на основі відповідної типової освітньої програми або освітніх програм, розроблених суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами, фізичними чи юридичними особами і затверджених центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.
  • ...

7.5.  Заклад освіти може використовувати:

  • модульні навчальні програми;
  • самостійно розроблені навчальні програми, схвалені Педагогічною радою Закладу освіти, погоджені керівником відповідного освітнього підрозділу та затверджені Директором;
  • навчальні програми, що затверджені іншими закладами освіти, іншими суб’єктами освітньої діяльності, науковими установами тощо з дозволу власників на їх використання, схвалені (рекомендовані) у встановленому законодавством порядку.

...

7.7.   Тривалість навчального року визначається відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого річним навчальним планом.

7.8.   Тривалість канікул у закладі освіти протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

...

7.10.   Після завершення навчання за освітньою програмою відповідного рівня повної загальної середньої освіти незалежно від форми її здобуття та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації учні отримують такі документи про освіту.

–    свідоцтво про початкову освіту;

–   свідоцтво про базову середню освіту;

–   свідоцтво про повну загальну середню освіту.

7.11.     У документах про освіту результати підсумкового оцінювання визначаються за системою оцінювання, встановленою законодавством.

7.12.     Свідоцтва про початкову, базову середню та повну загальну середню освіту або їх бланки виготовляються закладом освіти з присвоєнням їм відповідного реєстраційного номера в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

7.13.     Для учнів з порушенням зору такі документи можуть виготовлятися з урахуванням забезпечення доступності відтвореної на ньому інформації (з використанням шрифту Брайля).

 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

8.1.    На основі освітніх програм Закладу освіти створюється річний план роботи Закладу освіти, який схвалюється Педагогічною радою та Виконавчим комітетом, і  затверджується Генеральним директором.

8.2.    Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі, має забезпечувати безпечні, нешкідливі та здорові умови здобуття освіти та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їх особливих освітніх потреб.

8.3.    Структура та тривалість навчального року, навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються Педагогічною радою Закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

...

  1.  ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

12.1.   Цей Статут є установчим документом Закладу освіти.

...

 

Підпис Власника 

Приватного закладу 

«Ліцей інтелектуальної творчості «ЕйдоС» м. Запоріжжя»

 

_______________________________

 

Грединарова Олена Михайлівна /

 

 

* з повним змістом тексту Статуту ви ознайомитеся при прийомі Вашої дитини в Ліцей або при прийомі вас на роботу.